ימי כיף וגיבוש בדרום

 טיול קסום ומיוחד אל הנגב, בו נשלב הליכה רגלית, חאפלה בדואית לעת שקיעה ונצפה בכוכבים היפים שמקיפים אותנו בלילה.

 

בתוכנית:

09:30 מפגש עם המשתתפים ביער להב.

את היום, נפתח עם קבלת פנים בשטח הכוללת: עוגות בוקר ביתיות (עוגת תפוחים, עוגת תפוזים ועוד), מאפים מלוחים, מיץ תפוזים טבעי ושתייה חמה.

10:00 בתום קבלת הפנים, נמשיך בנסיעתנו דרומה.

11:30 מי שמביט מי מהגב...

הגעה למצפה רמון ויציאה למסלול הליכה בנחל נקרות

מה דעתכם להתחיל במשחק...? בואו נצא לחפש דברים שלא רואים מכאן, אבל רואים משם: גבים. במבט תמים מדובר בבור שהתמלא במי גשמים, במבט עמוק יותר מדובר בהזמנה לחגיגה מדברית. גבים הם הרי החיים שבשממה, רגע חולף שנשאר איתנו עוד קצת והלונה פארק שבחולות! אז עכשיו, אחרי שהגשמים ביקרו אותנו, נלך לחפש את כל הכיף הזה בנחל נקרות, שבורותיו לעיתים מתמלאים בתקופות גשומות של השנה.

המסלול במצד סהרונים ובפרסת נקרות, עובר בחניון לילה עתיק, ששימש את שיירות הגמלים שנעו על דרך הבשמים וממשיך דרך הנחל ואם יתמזל מזלנו יהיה מלא בכל טוב (מי גשמים!). המסלול יפה וחווייתי ואם גם רטוב – הוא בהחלט שווה "קפיצה בשלוליות".

משך זמן המסלול- כשעתיים.

213:30 בסיום הטיול, ניסע לחאן בארותיים הממוקם בעזוז

בצל עץ השיטה העתיק, נדמה כצומח מתוך המדבר, ממוקם חאן מדברי שנבנה מבוץ, כפות דקלים, מחצלות וחומרים ממוחזרים. החומרים הטבעיים, הצבעים ומגוון הטקסטורות והשקט סביב -משרים הרגשה קסומה ואווירת ניתוק מוחלטת. הנוף סביב החאן - כמעין גלריה טבעית המשתנה באיטיות במהלך הימים והעונות, הצבעים והנופים, משחקי האור והצל, הזריחות והשקיעות המרהיבות של המדבר ...

15:00 בהגעה נתכנס באוהל האירוח, לחאפלה מדברית משובחת החאפלה מוגשת במיטב המסורת המדברית במבנה האירוח, בישיבה נמוכה, על גבי מחצלות וכריות, מסביב לטס.

3מה בתפריט?

  • מנסף - בשר בקר טחון, המוגש על מצע של אורז, חומוס וטחינה בשמן זית וצנוברים.
  • מגוון סלטים: סלט ירקות בשמן זית, סלט גזר עם כוסברה, קצח ושום, סלט כרוב עם שקדים ושומשום (הסלטים משתנים בהתאם לירקות העונה).
  • פיתות מחוממות על גבי הסאג'.
  • שתייה: לימונענע, תה וקפה מהמדורה.
  • בקלאווה.

516:00 שבת אחים גם יחד... בישיבה מסביב למדורה, נלגום תה בדואי וקפה מדברי.

לסיום מושלם של היום, כווולם מוזמנים למסע בין כוכבים

באמצעות מצפה כוכבים נייד (טלסקופים ומשקפת צבירים), מעביר המנחה הדרכה חווייתית בשטח על כוכבי לכת, צבירי כוכבים ועל גלקסיות, מהם "ננס לבן" ו"ענק אדום" ואיך כוכבים נולדים ומתים...

18:00 סיום משוער.

קבלו הצעת מחיר לפעילות


שם פרטי*
שם משפחה*
שם הארגון*
טלפון / נייד*
אי-מייל*
איזור מועדף בארץ*
כמות משתתפים (הערכה)*
תקציב למשתתף
משהו נוסף שחשוב שנדע?
מקור של לקוחות פוטנציאלים
לקוחות פוטנציאלים סטטוס