ימי כיף וגיבוש בצפון

לכל אבן יש סיפור, לכל סמטא יש היסטוריה ... צבעים, ריחות וסיפורים מרתקים, ביום שכולו חוויה בעכו

בתוכנית:

10:00 מפגש עם המשתתפים בעכו.

נפתח את היום, עם קבלת פנים, הכוללת: קפה אסלי, תה גלילי, מיץ תפוזים סחוט טרי ומאפי בוקר מתוקים.

10:30 בתום קבלת הפנים, נצא לגלות את עכו...

נפוליאון! אכלת אותה 

acomarketבריטים, צרפתים, תורכים, איטלקים הפכו את עכו לאחד המקומות הייחודים בארץ ישראל. לא סתם נפוליאון ניסה לכבוש, ללא הצלחה, את העיר הזו. 

מה יש בה בעכו, שאין במקום אחר. אולי נתחיל מהחומות הכי מרשימות בארץ, אלו שהפתיעו את האיש הקטן. אולי דווקא מהסיפור שאל ג'אזר ודאהר אל עומר שהחליטו להקים מיני אימפריה במקום? אולי כדאי דווקא לדבר על החומוס הטוב במדינה או אולי שעכו הייתה בירת הממלכה השנייה של הצלבניים (ולא ירושלים)... ואולי דווקא נתחיל באולמות האבירים....

acoknightsאולמות האבירים הינם חלק מבירתם של ממלכת הצלבים השנייה והמסדר ההוספיטלרי שדאג לרפואת האנשים- עכו של היום, אינה עכו של פעם. עד תקופת המנדט ידענו על המדינה הצלבנית ובירתה עכו, אולם למעשה מלבד מילים ואיורים לא ידענו הרבה. כמעט תמיד השליט הנוכחי היה הורס את העיר הקודמת ומעליה היה בונה את העיר החדשה. למעשה המדריך היה צריך לשכנע שהאבן הקטנה הזו הייתה ארמון. עכו הוא דבר שונה ולכבוד זה אונסקו מיד הפך את האתר לאתר מורשת עולמי. דאהר אל עומר לא הרס את הער הצלבנית אליהם בנה את עירו עליה ולכן כל מה שנותר לנו היה הוא לחפור ולמצוא חלקים רבים בעיר הנסתרת. באולמות האבירים של עכו שכנו ההוספטלרים. שמם מעיד כ לא היו אבירים רגלים, אלא דאגו לרפא את כל עולי הרגל, החיילים ושאר האנשים שחלו באזור. בסיור נגלה היכן שכן בית החולים וכיצד רפאו את החיילים. בהמשך נגלה כיצד הם ישנו ביחד (מריחים את הגרביים?) ואיך ומה אכלו מאותו מסטינג ואיפה סיים האוכל את דרכו (נ.ב: נייר הטואלט לא הומצא עוד). בחדר באוכל הענקי לא נגלה רק פרחים, אולי נגלה את הבניין הראשון בעולם שנבנה בצורתו הגותית (אולי). נסיים את הביקור בהליכה בתעלת הניקוז (כן ... ביוב) שבמקרה חירום שימשה כנקודת מעבר חיילים ונצא אל העיר של היום משוק עתיק מודרני של העיר.כמו שאמרנו, עכו של היום אינה עכו של פעם. לא סתם הפך המקום לנקודה חשובה פסטיבל הצגות היחיד.

משם נטייל על חומות העיר העתיקה עם התותחים המוצבים שם, ננסה להקים עיר צלבנית ונטייל ברחובות הצרים, השווקים הצבעוניים, החאן עם השעון, המסגד השני בחשיבות בארץ ולפתע, ממש לפתע, יתגלה לנו הנמל מהיפים ביותר בארץ.

acosailנעלה על סיפון הספינה ונפליג אל מעבר לאופק... אוקי לקפריסין לא נגיע, אבל מתי ראיתם את עכו מהים בפעם האחרונה, אותה עכו שאונסקו הכריז עליה כאתר מורשת עולמי?

במהלך הסיור בעכו, נכנס לדיואן הקסום (אולם אירוח עתיק) שם נפגוש את אבו שפיק,יליד עכו, שחקן, נגן ומספר סיפורים על חוויות ילדות דמויות מן העיר אגדות ועוד... הביקור משולב בקטעי נגינה, משחק ושירה, בצורה חווייתית ומפליאה בשיתוף הקהל.במהלך האירוח, תוגש שתייה חמה וקרה, בקלאווה ועוגות מזרחיות אותנטיות.

 משך זמן כל הפעילות- כ- 4 שעות.

misada14:30 נקנח את היום, עם ארוחת צהריים משובחת במסעדה בעכו- מסעדה ישראלית כשרה, השוכנת בתוך בית ערבי עתיק אשר שופץ וחודש, עיצובה הייחודי של המסעדה מאפיין את העיר עכו העתיקה הקסומה והאותנטית, באווירה ים תיכונית נעימה. המסעדה משלבת בשרים משובחים, דגים טריים ושאר מטעמים.

16:00 מגובשים ומלאי חוויות, ניסע חזרה הביתה ללילה של חלומות מתוקים 

קבלו הצעת מחיר לפעילות


שם פרטי*
שם משפחה*
שם הארגון*
טלפון / נייד*
אי-מייל*
איזור מועדף בארץ*
כמות משתתפים (הערכה)*
תקציב למשתתף
משהו נוסף שחשוב שנדע?
מקור של לקוחות פוטנציאלים
לקוחות פוטנציאלים סטטוס